Tipy na výlety

Součástí expozice betlému je kromě vyřezávaných dřevěných postaviček a architektur filmový snímek, který byl pro tento účel natočen. Návštěvníkovi přibližuje nejzajímavější historické momenty, události, zvyky, stará původní řemesla tak jak se v průběhu staletí vyvíjel život v našem kraji, v česko-slovenském pomezí. V průběhu filmové projekce jsou...

Čertovy skály jsou 150 m dlouhé a až 25 m vysoké pískovcové skály u obce Lidečko představují nejpopulárnější a nejnavštěvovanější skalní útvar na Valašsku, terény jsou vhodné pro zkušené i začínající horolezce.

Při jedné z prvních procházek po z části zachovalém tělese bývalé lesní železnice, se zrodila myšlenka na vybudování naučné stezky, jež by tuto železnici připomínala. V roce 2007 se nám naskytla možnost získat z cihelny v Malenovicích zanedbanou, ale provozní lokomotivu BN 30u, výsypné vozy a kolejový materiál. Po nezbytném ověření proveditelnosti...

Rozhledna Maruška

Celoročně zdarma přístupná dřevěná stavba s výškou 16m stojí na kopci Maruška (664m n. m.) v Hostýnských vrších nad obcí Hošťálková. Doporučené výchozí místo je Lyžařský areál Troják (cca 1km, zastávka autobusu, možnost parkování). Z tohoto místa se můžete vydat po asfaltové cestě až na rozhlednu. V zimě doporučujeme při sněhové pokrývce si vzít pro děti boby. V létě zase deku a nějaké pití či sušenky pro děti. Poblíž rozhledny budete mít možnost vidět i meteorologickou stanici Maruška.


Koupaliště Osíčko

 Na tomto koupališti je velký bazén, který má širokou dvojskluzavku na nafukovací kola. Vodní sloup, perličková koupel a masážní lavice. Je zde 66m dlouhý tobogán, jízdy jsou v ceně vstupného. Také zde najdete dětské brouzdaliště, bufet, kabinky na převlečení a sociální zařízení. Pokud přijedete autem tak lze zaparkovat poblíž koupaliště zdarma na celý den. Pokud na kole, tak lze si kolo vzít do areálu a zamčít. Pokud na koni, tak kůň musí zůstat před areálem uvázaný u stromu.