Tipy na výlety

Součástí expozice betlému je kromě vyřezávaných dřevěných postaviček a architektur filmový snímek, který byl pro tento účel natočen. Návštěvníkovi přibližuje nejzajímavější historické momenty, události, zvyky, stará původní řemesla tak jak se v průběhu staletí vyvíjel život v našem kraji, v česko-slovenském pomezí. V průběhu filmové projekce jsou...

Při jedné z prvních procházek po z části zachovalém tělese bývalé lesní železnice, se zrodila myšlenka na vybudování naučné stezky, jež by tuto železnici připomínala. V roce 2007 se nám naskytla možnost získat z cihelny v Malenovicích zanedbanou, ale provozní lokomotivu BN 30u, výsypné vozy a kolejový materiál. Po nezbytném ověření proveditelnosti...

Čertovy skály jsou 150 m dlouhé a až 25 m vysoké pískovcové skály u obce Lidečko představují nejpopulárnější a nejnavštěvovanější skalní útvar na Valašsku, terény jsou vhodné pro zkušené i začínající horolezce.

Hostinec "Ve dvoře"

Hostinec Ve dvoře je převážně otevřen přes letní sezónu. Na jaře a na podzim funguje jen o víkendech. Je zde možnost objednat si týdení kurz jízdy na koních. Také zde je možnost si objednat vyjíďku jednorázovou. Přes zimu funguje restaurace na hotelu Polom v centru obce Rajnochovice poblíž obecního úřadu.

V hostinci Ve dvoře vaří výborná valašská jídla stejně, tak i na hotelu Polom. Valašskou kyselicu mají téměř v denní nabídce. Z jara a napodzim se rodí nová hříbátka, jehňátka, telátka. Mají zde svoji farmu a je zde možnost si koupit i maso či uzeniny domů. Aktuální informace dostanete na www.hotelpolom.cz Doporučujeme si vzít hotovost.

Rozhledna Maruška

Celoročně zdarma přístupná dřevěná stavba s výškou 16m stojí na kopci Maruška (664m n. m.) v Hostýnských vrších nad obcí Hošťálková. Doporučené výchozí místo je Lyžařský areál Troják (cca 1km, zastávka autobusu, možnost parkování). Z tohoto místa se můžete vydat po asfaltové cestě až na rozhlednu. V zimě doporučujeme při sněhové pokrývce si vzít pro děti boby. V létě zase deku a nějaké pití či sušenky pro děti. Poblíž rozhledny budete mít možnost vidět i meteorologickou stanici Maruška.


Koupaliště Osíčko

 Na tomto koupališti je velký bazén, který má širokou dvojskluzavku na nafukovací kola. Vodní sloup, perličková koupel a masážní lavice. Je zde 66m dlouhý tobogán, jízdy jsou v ceně vstupného. Také zde najdete dětské brouzdaliště, bufet, kabinky na převlečení a sociální zařízení. Pokud přijedete autem tak lze zaparkovat poblíž koupaliště zdarma na celý den. Pokud na kole, tak lze si kolo vzít do areálu a zamčít. Pokud na koni, tak kůň musí zůstat před areálem uvázaný u stromu.

Ski Troják

Lyžařské středisko Troják je od naší roubenice dostupné cca 10min autem. Zde si může zalyžovat úplný začátečník, ale i pokročilý lyžař.

Ski Troják disponuje lyžařskou školkou Yetty, do které si můžete nahlásit svoje děti, kterým se budou věnovat zkušení instruktoři. Vy si zatím můžete dát kafíčko, občerstvení v bufáči, a nebo si zalyžovat.

Lyžařské středisko disponuje rolbami i sněžnými skútry pro přípravu sjezdovky na následující den. Hlavní sjezdovka je zasněžována umělým sněhem jak sněhovými děli tak i sněhovými tyčemy. Hlavní sjezdovka je připravena i pro noční lyžování.

Ceny a kontakty najdete na  www.trojak.cz zde naleznete také web kamery pro aktuální stav sněhové pokrývky nejen na sjezdovce ale i v přilehlém okolí.

Ski Rusava

Další možností lyžování je ski Rusava. Areál je podobně vybaven jako ski Troják. Sněhová děla, rolby, sněžné skútry pro přípravu hlavní sjezdovky na další den. Pokud jsou ideální sněhové podmínky dělají místní provozovatelé i skokanské můstky pro freestyle lyžování či snowbording.

Ski areál je vzálen od naší roubenice 30min. autem. Na  www.rusavaski.cz naleznete aktualní informace.

Ski areál Vranča

Pokud by se vám zachtělo vyskoušet jiný ski areál, tak potom je pro vás asi padesát minut vzdálený ski areál Vrača. Poblíž je i ski areál Kohútka, Velké Karlovice, Malé Karlovice, Hutisko Solanec, Bílá, Pustevny apod.

Oba dva areály jsou na špičkové vybaveny na špičkové úrovni. Přijdou si zde na své i více pokročilí lyžaři.

Aktuální informace najdete na:

www.vracna.cz

Svatý Hostýn

Bazilika na Nebevzetí Panny Marie - Svatý Hostýn.

Eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem ut enim ad minima veniam.

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie - Svatý Hostýn


Je poutním mítem všech věřících křests qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem ut enim ad minima veniam.